روز جدیدی که کریستیانو رونالدو برای ایران تبلیغ می کند

هدایت ممبینی دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال یکی از پربازده ترین فدراسیون های کشور است. ما درگیر مسائل مختلفی هستیم و در پوشش 17 تیم فوتبال در چند رده و برگزاری اردوهای خارجی شرکت می کنیم. به ویژه در این بخش ها فعالیت قابل توجهی داریم. جامعه ما علاقه زیادی به فوتبال دارد و آنها پیگیر هستند.

وی افزود: برای رسیدن به هدف در کنار رشد و توسعه فوتبال تلاش زیادی لازم است. با این حال، در این راه طولانی، رقبای ما، به ویژه در آسیا، برنامه ریزی های مدونی دارند و سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند که شاید نتوانیم هزینه هایی را که در آسیا انجام می دهیم، انجام دهیم. اما ما تمام تلاش خود را می کنیم و از امکانات خود برای سربلندی کشورمان استفاده می کنیم.

ممبینی ادامه داد: در ماه های اخیر اتفاقات خوبی در فوتبال رخ داده که باید به آنها اشاره کنیم. برخی از کارها سال ها تکمیل نشد. یکی از آنها ورود زنان به ورزشگاه هاست. ورود آنها نیاز به زیرساخت داشت و در این زمان فدراسیون تصمیم به اجرای آن گرفت. این موضوع نیاز به برنامه ریزی داشت و می خواستیم چهره فوتبال خود را در دنیا تغییر دهیم. سال گذشته این کار در سطح کشور انجام شد و امسال در ابتدای لیگ فوتبال بانوان را با هماهنگی سازمان های مختلف به ورزشگاه ها آوردیم. کار مهمی بود و اگر این کار انجام نمی شد وجهه بین المللی فدراسیون فوتبال ما خدشه دار می شد. افراد زیادی برای این منظور کمک کردند.

دبیر کل فدراسیون تاکید کرد: از دیگر وظایف فدراسیون میزبانی از تیم های عربستان بود. در سال 2016 میزبانی با موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا لغو شد. در کمتر از یک ماه توانستیم با دیپلماسی ورزشی بر این تصمیم فائق آییم. شور و نشاطی در جامعه وجود داشت و مردم از دیدن ستاره های بزرگ دنیا لذت می بردند و این یک اتفاق بین المللی بود که بزرگان فوتبال وارد کشورمان شدند و تشویق کردند و بازتاب این موضوع در جامعه جهانی خوب بود.

ممبینی ادامه داد: با وجود کمبودهایی که در سخت افزار داشتیم، بازتاب حضور این بزرگان در فضای مجازی و رسانه ای بسیار خوب بود و چهره مثبت فوتبال ایران را در دنیا نشان می داد. بازیکنی مثل رونالدو نزدیک به 700 میلیون فالوور دارد و وقتی چهره جامعه فوتبال ایران را مثبت نشان می دهد می تواند تاثیر خوبی بگذارد تا تبلیغات حریفان در اینجا عکس پیدا کنند.

دبیرکل فدراسیون تاکید کرد: VAR اتفاق خوبی بود که در فوتبال ایران افتاد. قبلا رایزنی های زیادی با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داده ایم که البته اشتباهات متعددی مانع از ورود این سیستم ویدئویی به کشور شد اما خوشبختانه با میزبانی لیگ قهرمانان آسیا و با تعهداتی که در قبال AFC قائل شدیم. ما می توانیم از این دستگاه استفاده کنیم و ورزشگاه ها را وارد کنیم واردات دستگاه ها را به کشور استاندارد کرده ایم. دستگاه های زیادی به این موضوع کمک کردند. به خصوص گمرک که قوانین خاصی دارد اما توانستیم در ایران سیستم وارد و نصب کنیم. این حرکت مثبتی بود که فوتبال کشور را در این سه حوزه به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم تا بتوانیم با کشورهای درجه یک دنیا رقابت کنیم.

وی درباره اتفاقاتی که در مشهد در بازی تیم ملی افتاد گفت: این اتفاق قبل و هنگام ورود بانوان به ورزشگاه رخ داد. جلسات زیادی در این باره با فیفا داشتیم و اعلام کردیم که حاضریم با اصلاح زیرساخت ها اجازه ورود بانوان به ورزشگاه را بدهیم. به هر حال همین موضوع باعث شد مسائل مشهد به فراموشی سپرده شود و حالا نگاه فیفا و AFC به ایران رو به جلو است. در لیگ کشوری ورود بانوان به حالت طبیعی انجام می شود و بانوان نیز مانند سایر اعضای خانواده وارد ورزشگاه می شوند. این برای همه جذاب است و محیط امنی را برای خانواده ها فراهم می کند، و ما امیدواریم که این تجربه همچنان در همه زمینه ها رشد کند.

ممبینی دقیقا از چه زمانی VAR وارد فوتبال کشور می شود و استیلی شب گذشته در مورد این سیستم چه گفت: این دستگاه در فوتبال کشور ما است و با صحبتی که در کنگره AFC در ازبکستان داشتیم، خواستیم دستگاه ها در ایران بمانند و اس. بخشی از پروژه VAR در کنار لیگ قهرمانان آسیا، دیدارهای خوبی با فیفا داشتیم. بدینوسیله اعلام می کنم برای آموزش داوری باید دستگاه مورد تایید فیفا وارد شود و در صورت وارد شدن این دستگاه، بقیه دستگاه ها نیز وارد خواهند شد. با یکی از شرکت های عضو فیفا صحبت هایی انجام شده است اما بهانه ای نمی گویم. طبق قوانین جدید فیفا، همه مسابقات ما نباید برگزار شود. برخی کشورها یک دستگاه دارند اما امیدوارم جزو کشورهایی باشیم که بتوانیم 5 ورزشگاه خود را تجهیز کنیم. همچنین به اطلاع میرسانم هفته آینده 6 داور بین المللی کشورمان برای آموزش VAR راهی عربستان خواهند شد. فنادی فر که قبلا مجوز خود را در این زمینه دریافت کرده است. طبق قوانین فیفا، داوران باید این مجوز را دریافت کنند. بلیط و ویزای داوران هماهنگ شده و هفته آینده راهی دمام می شوند.

سیرجان در خصوص گلایه تیم های لیگ برتری از یکدیگر و کاهش امتیاز سپاهون و پرسپولیس و احتمال کاهش امتیاز از تراکتور و گلگهری گفت: باید از سازمان لیگ برای برگزاری بازی ها و حضور تشکر کرد. هواداران در ورزشگاه ها . به نظر من سیستم نوشتن بیانیه باشگاه و تناقضاتی که با یکدیگر دارند و واکنش های شفاف با بیانیه ها و مصاحبه های رسانه ای زیبا و شایسته فوتبال کشور نیست. در صورتی که باشگاهی نسبت به فعالیت باشگاه دیگری انتقاد یا سوالی داشته باشد، می تواند برای احقاق حق با مراجع قضایی فدراسیون مطابق با قوانین بین المللی مکاتبه و گزارش دهد.

وی ادامه داد: من با این گفته ها و این صحبت ها علیه یکدیگر موافق نیستم. این به دنبال چیزی جز استخراج انرژی و ایجاد تنش در فوتبال نیست. بهتر است لیگ های معتبر دنیا را دنبال کنید تا مدیران با شجاعتی که ایجاد می کنند یکدیگر را تحمل کنند. در صورت وجود مشکل یا اعتراض با مکاتبه با نهاد مستقل قضایی فدراسیون فوتبال اقدام کنند.

ممبینی در خصوص اولتیماتوم فدراسیون فوتبال به باشگاه «سپاهون» و اینکه در صورت تکرار بیانیه این باشگاه چه خواهد شد، توضیح داد: طبق قوانین و مقرراتی که در فدراسیون داریم، باشگاه ها موظف هستند با جدیت و اجرای مقررات و دستورالعمل‌ها، بدون شک با باشگاهی که بخواهد فضای منفی در فوتبال کشور ایجاد کند، در اختیار مرجع قضایی مربوطه قرار می‌گیرد و در کمیته‌های مربوطه بحث و نتیجه‌گیری می‌شود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه بعد از کسر امتیاز «سپاهون» و «پرسپولیس» از یک تیم دیگر، خاطرنشان کرد: به کارگروه نظارت بر قوانین حداکثر بودجه نامه می فرستیم و پس از بررسی، انجام می شود. برای متقاضیان ارسال می شود. کمیته انضباطی از طریق کارگروه قضات ذیصلاح پس از بررسی رأی خود را صادر خواهند کرد. تصمیمات به باشگاه ها ابلاغ می شود و آنها یک هفته فرصت دارند تا نسبت به تصمیمات به کمیته استیناف اعتراض کنند. پس از آن کمیسیون تجدیدنظر رأی صادر می کند.

ممبینی در برنامه تلویزیونی درباره فدراسیون فوتبال گفت: انتقاد ساده ترین راهی است که انسان می تواند داشته باشد. فدراسیون فوتبال از انتقادات سازنده استقبال می کند. البته باید به نقاط قوت فدراسیون اشاره کرد و نقاط ضعفی هم دارد. امیدوارم این برنامه های رادیویی برنامه ریزی نشود. اگر برنامه ریزی شده باشد خیلی عجیب است که با این برنامه می خواهند مزاحم مربی، فدراسیون یا بازیکن شوند.

وی افزود: امیدوارم رسانه ها بتوانند با طراحی بهتر برنامه های ورزشی به ویژه فوتبال با تعریف چشم اندازی جدید به این نوع ورزش کمک کرده و به توسعه و گسترش آن کمک کنند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در رابطه با دیدار برگشت تیم های سپاهان و اتحاد گفت: دیدار بسیار خوبی با حضور طارقلیزدا مدیر روابط بین الملل فدراسیون، رئیس و دبیر کل فدراسیون عربستان بود. ، ویندوز جان. ، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا، رئیس کمیته مسابقات و ما قائم مقام دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا بودیم. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال عربستان به ما نزدیک است و ما نیز کمک می کنیم تا روابط فوتبال را به گونه ای پیش ببریم که مشکلی نداشته باشیم، فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که هر تصمیمی که این کشور متعهد باشد، محقق خواهد شد. کمیته انضباطی AFC حتی اگر بازی برگشت در اصفهان باشد.

وی افزود: همانطور که مشخص است دیدار دو تیم سپاهون و اتحاد پس از گزارش مسئول حراست این دیدار به نهادهای مستقل قضایی AFC ارسال شد. گزارش ها دریافت و در کمیته انضباطی تصمیم گیری می شود. با این حال، باشگاه الاتحاد و فدراسیون فوتبال عربستان سعودی به AFC گفته اند که مشکلی با بازی مجدد ندارند. بنابراین هر رأیی که داده شود مشکلی ندارند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در رابطه با انتقال تیم های استقلال و پرسپولیس میزبان به شهرهای دیگر گفت: مشکلی در ورزشگاه عضدی وجود داشت. باید از مدیران این ورزشگاه تشکر کنم که تلاش کردند شرایط را فراهم کنند. ما در یک ریوداد خیلی مهم بودیم. تیم ها و بازیکنان بزرگی آمده اند. زمین مقابل “النصر” بد بود اما آنها سعی کردند ورزشگاه را برای دیدار با “الخلال” آماده کنند. شرایط بهتر شده اما چمن این ورزشگاه نیاز به تعمیر دارد چرا که استقلال و پرسپولیس باید هر هفته در این زمین بازی کنند.

وی افزود: ورزشگاه آزودی تنها ورزشگاهی است که در مسابقات لیگ داخلی، لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی مورد استفاده قرار می گیرد. تعمیرات اساسی انجام خواهیم داد و شاید چمن ورزشگاه را تعویض کنیم. ما هنوز تصمیم نگرفته ایم که تاریخ این تعمیر یا تعویض چمن چه زمانی خواهد بود. ما باید این کار را برای حفظ سلامت بازیکنان انجام دهیم. اینجا استادیوم ملی ماست. انشاالله باز هم شاهد این ورزشگاه با چمن بسیار مناسب باشیم.

ممبینی درباره ورزشگاه های شهرقدس و تختی ۲ تهران گفت: مسئولان شرکت توسعه و تجهیز توضیحاتی ارائه کردند. چمن ورزشگاه تختی تعویض شده و فکر می کنم تا یکی دو ماه آینده آماده شود. ورزشگاه شهر قدس هم ایرادات جزئی داشت که گفتند اصلاح می شود. باید ببینیم برنامه ریزی چگونه است. سازمان لیگ، باشگاه های استقلال و پرسپولیس، شرکت گسترش و فدراسیون فوتبال باید برای تعیین زمان مناسب برای جابجایی بازی ها و تعویض چمن با هم تصمیم بگیرند.

وی در خصوص افشای اسپانسر تیم ملی گفت: کار اسپانسر جدید به پایان رسیده و هر زمان که کمیته بازاریابی صلاح بداند اعلام می شود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: برای علی پروین آرزوی سلامتی دارم. او یکی از بزرگان و افتخارات فوتبال کشور است. امیدوارم همه پیشکسوتان همیشه سلامت و در کنار خانواده و خانواده فوتبالی خود باشند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما