سخنان تند ستاره یحیی در مورد بازیکنان استقلال روز نو

دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان پنجشنبه شب در چارچوب هفته نهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 18 در ورزشگاه عضدی به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی 2 بر 2 دو تیم و در خانه برای شاگردان به پایان رسید. یحیی گل محمدی به پایان رسید

سروش رفیعی بازیکن تیم «پرسپولیس» در پایان گفت: بازی را خوب شروع کردیم و سعی کردیم به تیم حریف فشار بیاوریم. در یک صحنه با خطا مواجه شدیم. خدا به تیم جوان و خوب صنعت نفت صبر بدهد. فکر می کنم بعد از بازگشت به بازی و زدن گل دوم، بازی را به خوبی کنترل کردیم و اگر تیم «صنعت نفت» حمله می کرد قطعا می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. نحوه بازی صنعت نفت این بود که آنها ایستادند و ما سعی کردیم آنچه را که در پرسپولیس به دست آوردیم پیاده کنیم و بازی را در اختیار بگیریم و پشتیبان بگیریم. در این زمینه هم موفق بودیم. ما به حریف فرصت ندادیم.

وی ادامه داد: جذابیت فوتبال امروز خودش را نشان داده است. گاهی اوقات فکر می کنید بازی را برده اید. امروز نشان داد که فوتبال می تواند شما را مؤدب کند و باید تا آخرین لحظه بجنگید. شاید اگر تمرکز بهتری داشتیم گل دوم را نمی خوردیم. این فوتبال است و ما یک گل زدیم. از هوادارانمان که در پایان بازی باعث ایجاد مزاحمت در ورزشگاه شدند عذرخواهی می کنم. هواداران مطمئن باشند در تیمشان بازیکنانی هستند که سخت‌تر از این روزها را دیده‌اند و قطعاً در پایان فصل آنها را تشویق خواهیم کرد.

روفیعی درباره اختلافات دو تیم استیکلول و پرسپولیس و صحبت های نکونام در خصوص گل محمدی بیان کرد: ابتدا می خواهم بگویم این دعوای بازیکنان، مربیان و باشگاه ها مدتی است که بالا گرفته است. فدراسیون فوتبال قوانینی را وضع کرده است که خنده دار نیست، اما پر از اشتباه است. فدراسیون برای خودش حدی تعیین می کند و مثلا چهار قانون وضع می کند تا باشگاه ها را مجبور به دور زدن فدراسیون کند و بعد باشگاهی که اشتباه کرده، فدراسیون نامه هایش را امضا می کند و به او کارت می دهد. سپس چنین بازی هایی از اینجا شروع می شود. یک تیم از تیم دیگر شکایت می کند، آنها امتیاز خود را می گیرند و سپس همان اتفاق برعکس می افتد. بعد از این مسائل، فدراسیون از ما می خواهد، امتیاز می گیرد و از ما پول می گیرد تا زحمات ما را زیر سوال ببرد و هواداران را ناراحت کند. در این صورت اتفاق خاصی نمی افتد.

وی افزود: اولین مشکل این است که بازیکنان در فوتبال کنار هم نیستند. در فوتبال مربیان با هم نیستند. ما جایی نداریم که بگوییم آقای فدراسیون یک چیزهایی را برای ما روشن کنید. فدراسیون شما جواب نمی دهد اما لطفاً مواردی را برای ما روشن کنید. چرا اتحادیه بازیکنان نداریم؟ آیا ما واقعاً این فوتبال را می خواهیم؟

روفی همچنین گفت: خیلی از جوانان الان که در فوتبال هستند آینده شان تباه می شود. بازیکنان بابت بازیکن بودن هیچ گونه امتیازی از فدراسیون فوتبال دریافت نمی کنند. فدراسیون از ما سود می گیرد اما نه بیمه می شویم و نه حقوق می گیریم. بعدا می شنوید که پولم را از باشگاه دریافت کرده ام که درصدی از من کم شده است. ما در هیچ کجای دنیا چیزی به نام حق فدراسیون نداریم. البته بازیکنان دیگر هم مثل من می توانند پولشان را بگیرند. آقا به ما دلیل بدهید که چرا بازیکنان باید به فدراسیون حق بدهند. کجای دنیا همچین چیزی هست؟ حالا این پول را می دهیم، باید بگویم این حق فدراسیون چه سودی برای بازیکنان دارد؟ چرا می گویند ورزشگاه عضدی ویران شده و دیگر زمینی برای بازی ما در تهران نیست؟ چرا باید در شهر بازی کنیم؟ چرا VAR وجود ندارد؟ این پول کجا می رود؟ تکلیف این پول چه خواهد شد؟ یک شمارش انگشت شست انجام دهید تا ببینید آیا هزینه فدراسیون به عدد قابل توجهی می رسد یا خیر. از این پول برای عمر خود استفاده کنید اما حداقل یک سال از این پول را صرف زیرساخت های این ورزش کنید. اگر زیرساخت ها را قوی کنید، مطمئناً دیگر اختلافی بین تیم ها وجود نخواهد داشت. مثلاً فرض کنید مقابل ما آفساید می گیرند. همین موضوع باعث می شود که خیلی ها بگویند پرسپولیس دولتی است و… این موضوع باعث آشفتگی و بحث بین مخاطبان می شود. هفته آینده این موضوع برای استقلال و سپاهان تکرار خواهد شد. ناخواسته اتفاق می افتد و سپس بازیکنان اعتراض می کنند که با احضار کمیته انضباطی مواجه می شوند.

روفی گفت: باید کنار هم باشیم و این مسائل را برطرف کنیم. متاسفم که به عنوان یک فوتبالیست نمی فهمم این چیزها از کجا می آید. یحیی گل محمدی و جواد نکونام دو بازیکن بزرگ فوتبال این کشور هستند که زحمت کشیده اند. آنها با هم بازی می کردند و با هم دوست بودند. اگر جای بازیکنان تیم های دیگر بودم حداقل یک سال همان نتایجی را که تیم «پرسپولیس» می گرفتم می گرفتم و بعد می توانستم حرف بزنم.

وی ادامه داد: اگر در یک ماه دو بار به استقلال می باختم و سه جایزه به استقلال می دادم، امسال کمترین کاری که می کردم این بود که صبر کنم و حداقل یک جام کسب کنم و بعد بخوانم. من هرگز کری را نخوانده ام. اگر چیزی گفته می شود به ضرر ماست. بازیکنان اگر همین پاسخ را بدهند به کجا می رسند؟ نتیجه این اختلافات باعث می شود که فدراسیون به حرف این بازیکن گوش دهد و اگر مشکل چیز دیگری است او را جریمه کند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما